Keçe Saksı Nerelerde Kullanılır?

Keçe saksı isteğe göre evin iç duvarları, dış duvarları, bahçe duvarları ya da balkonda kullanılabilirler. Teras duvarları için de uygundurlar. Her ortama uyum sağlayabilen sağlam yapılı ürünlerdir. Önemli olan ne yetiştirmek istediğinize bağlı olarak uygun ortamı bulmaktır.

Sebze yetiştirmek istiyorsanız güneş alan bir duvarı tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde çiçekler için de. Sulama sırasında fazla suyu kendisi dışarı attığı için çürüme gibi endişeleriniz olmaz ve güneş aldığında ışınlara karşı koruyucu özelliğe sahip olduğundan ektiğiniz ürünler kurumaz.

Dikey bahçe için en uygun ürün olan keçe saksılar evinizin içinde sebze yetiştirebilmenize imkan verir. Biber ekerek taze taze kahvaltınızda yiyebilirsiniz. Keçe saksı balkonlarda da oldukça fazla tercih edilir. Eğer balkonunuza yer saksılarını koyarak yerinizden kaybetmek istemiyorsanız duvarları keçe saksılarla süsleyerek istediğiniz bahçeye kavuşabilirsiniz.

Hem oturmak için bol bol alanınız kalmış olur hem de çiçeklerinizden uzak kalmamış olursunuz. Yeşil bitkiler ya da renkli çiçekli bitkiler yetiştirilebilir. Her saksıda ayrı bir bitki ya da çiçek yetiştirebilirsiniz. Böylece ortaya çıkan rengarenk bir görüntü olur. Hobi olarak birçok kadının kullandığı keçe saksılar oldukça uygun fiyatlıdır. Gri, yeşil ya da siyah renklerde tercih edilebilirler.

Ev dekorasyonunuzla uyumlu rengi seçebilir ve yine evinize göre yetiştireceğiniz bitkileri seçebilirsiniz. Yaşam alanınızı güzelleştirmek için dikey bahçeler ihtiyacınız olan her şeydir.

No comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir