Keçe Saksı Sağlıklı Mı?

Keçe saksı keçe maddesinden üretilir ve keçe maddesi doğa dostu, organik bir malzemedir. Bu sebeple keçe saksıyı kullanmanın sağlığa hiçbir olumsuz etkisi yoktur. Farklı ölçülerde kullanılabilen keçe saksılar iç ve dış mekan kullanımına da uygundur.

Dış mekanda kullandığınızda çok güneş alan bir duvara monte etseniz bile ısıya dayanıklıdır ve güneş ışıklarına karşı koruma sağlar. İçerisinde çiçek yetiştirmenin yanı sıra marul, biber gibi sebzeleri de kolaylıkla yetiştirebilirsiniz.

Gri, siyah, yeşil renklerde üretilen keçe saksılar meyve yetiştiriciliğinde de kullanılabilir. Çilek gibi meyveler uygun şartlar oluşturulursa yetişir ve yetiştirdikten sonra kendiniz de yiyebilirsiniz ya da satabilirsiniz de. Keçe saksı ölçüsü ne olursa olsun ağır bir ürün değildir. Taşınması ve montajı oldukça kolaydır ve bir kere monte edildikten sonra uzun süre dayanıklıdır.

Taşınma gibi durumlarda da kolayca tekrar demonte edilerek yerini değiştirebilirsiniz. Yetiştirdiğiniz ürünleri suladığınızda eğer fazla su olursa keçe saksılar kendileri fazla suyu direkt olarak dışarı atar ve böylece yetiştirdiğiniz ürünü korumuş olur. Hava alan yapısı sayesinde çok lezzetli sebze ve meyveler yetiştirebilirsiniz.

Rengarenk çiçekler yetiştirerek hem evinizin hem de bahçenizin duvarlarını süsleyebilir ve harika bir yaşam alanı yaratabilirsiniz. Yalnızca bahçe değil balkon duvarı, bahçe çiti gibi alanlar için de tamamen uygundur. Hem ekonomik hem de verim bir üründür.

No comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir