Keçe Saksı Kullanmanın Faydaları

Keçe saksı kullanmanın faydaları hem iç hem de dış mekanlara uygun olmasından dolayı oldukça fazladır. Organik maddeden üretildiği için hiçbir kimyasal madde barındırmaz ve sağlığa uygun üretilmiştir.

İçerisinde her türden çiçek yetiştirebilirsiniz. Yalnız çiçek yetiştirmek istemiyorsanız marul, biber, fasulye gibi sebze yetiştirebilir ya da çilek gibi meyveleri kendi evinizde üretip taze meyve yemenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Farklı ölçülerde üretilen keçe saksılar ölçülere göre saksı adetine sahiptir. Örneğin 50cm x 100 cm ölçülerine sahip bir üründe 18 adet saksı bulunur. Her saksı ısıya dayanıklı ve güneş ışınlarına karşı koruyucudur. Yetiştirdiğiniz ürünleri fazla sıcaktan koruyarak kurumalarını engellerler. Keçe saksı kullanmanın faydaları arasında olan kolay monte oldukça pratik kullanım sağlar.

Evinizin iç duvarlarına ya da dış duvarlarına kolayca monte edebilir dilediğiniz zaman da yerini kolayca değiştirebilirsiniz. Bir kere ekim yaptıktan sonra tekrar kullanıma uygundur ve uzun süre dayanıklıdır.

Aldığınız tohumları uygun toprağa ektikten sonra suladığınızda bile ne kadar miktar su gerektiği konusunda keçe saksı size yardımcı olur. Fazla sulama yaparsanız artan suyu direkt olarak kendi boşaltır. Böylece yetiştirdiğiniz ürünler asla çürümez ve zamanı gelince taze taze tüketebilirsiniz.

Yeşil yapraklı bitkiler de keçe saksılarda kolaylıkla yetişebilir. Bahçe duvarlarınızı harika bitkiler ile süsleyerek kendinize muhteşem bir bahçe inşa edebilir ve sevdiklerinizle güzel vakitler geçirebilirsiniz.

No comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir