Keçe Duvar Saksılarına Nasıl Ekim Yapılır ?

Pandeminin de etkisiyle insanlar eve sıkışmıştır. Eve sıkıştıklarından dolayı yeni hobiler, uğraşlar bulmaya çalışmışlardır. Kimileri müziğe, kimileri de çiçek yetiştirmeye yönelmiştir. Çiçek yetiştirmek uğraş gerektiren bir hobidir. Emek ve zaman en önemli unsurlarındandır. Çiçeğe kendi çoçuğunuz gibi bakamayacaksınız yetiştirmenin anlamı yoktur. İhtiyaç duyduğu temel şeyler dışında ilgi ve sevgidir. Çiçeklerine düzgün şekilde ilgi ve sevgi gösterildiğinde daha fazla canlı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Keçe duvar saksılarına nasıl ekim yapılacağını birçok kişi biliyordur ama basit bir şekilde anlatalım. İlk olarak keçe duvar saksılarını duvara veya nereye koymak istiyorsanız monte etmelisiniz. Monte ettikten sonra sağlamlığını kontrol edin. Eğer yeteri kadar sağlam duruyorsa keçe duvar saksılarından birinin içine toprak koyabilirsiniz. Toprak koyduktan sonra toprağı biraz eşeleyip içine tohumu yerleştirmeniz gerekiyor. Tohumu da yerleştirdikten sonra artık bir işlem kalmamıştır.

Bu saatten sonra yapmanız gereken tek şey ektiğiniz bitkinin türüne göre sulamaktır. Güneş ışığını işin içine katmadım çünkü güneş ışığı bütün bitkilerin büyümesi için gerekli olan bir ışındır ( 2-3 tane istisna bitkilerin dışında). Ekme işlemi tamamlandıktan sonra günlük olarak ektiğiniz ürünü kontrol edin. Herhangi bir solma veya büyümeme görüyorsanız adımlardan bazılarını yanlış yapmışsınızdır. Bu durumda ya tekrardan yaptığınız adımları gözden geçirin ya da herhangi bir çiçekçiye danışın.

No comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir