Keçe Duvar Saksıları Nerede Kullanılabilir ?

Çiçekler, ağaçlar ve bitkiler hayatımızın önemli kısmını kaplar. Çoğu zaman onlardan uzak bir şekilde yaşarız. Bir zaman sonra bu normal gelmeye başlar. İnsanlık ile doğa arasındaki bağlantı zamanla azalır ve yok olacak seviyeye gelir. Hobilerimizin de alanına giren çiçekler bize güzel vakit geçirmeyi sağlamakla kalmayıp dünyamızın daha da yaşanabilir hale gelmesini sağlar. Fotosentez yaparak bize oksijen sunar, zihnimizi güçlendirir ve psikolojik olarak insanların güçlenmesini sağlar. Yetiştirdiğimiz bitkilerden yenilebilir ürünler de ortaya çıkarabiliriz.

Asıl soru keçe duvar saksılarını pratik bir şekilde nerelerde kullanabiliriz ? Aklınıza gelecek her yerde kullanabilirsiniz. Oldukça pratik ve kurulumu kolay olduğundan size bir zorluk teşkil etmeyecektir. Yine de biz birkaçından bahsedelim.

İlk olarak yaşadığımız yerde kullanabilir. Çok bir zorluk ve alan gerekmediğinden dolayı kolayca kurulum yapabilirsiniz. Duvarlarınız boş ise duvarlarınıza güzel bir şekilde monte ederek evinizi daha sağlıklı bir hale getirebilirsiniz.

Bir diğer kullanabileceğimiz bir yer ise iş yerleri ve ofislerdir. Yoğun çalışma temposu insani bir hayli bitkin düşürmektedir. Tam bu anda devreye keçe duvar saksıları giriyor. Basit bir şekilde kurduktan sonra değişimi ister istemez siz de fark edeceksinizdir. Artık çalışırken eskisi kadar stresli olmayıp rahat bir ortama sahip olacaksınızdır.

Son olarak ise bahçelerimizde kullanabiliriz. Evet doğru okudunuz. Normalde bahçelere direk ekim veya saksı kullanımı olur ama Sağlam bir çitin veya duvarın üzerine keçe duvar saksılarını monte ederek rahatlıkla sulayabilir, yetiştirebilirsiniz.

No comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir