Keçe Duvar Saksısı Temizliği Nasıl Yapılır ?

Şehirlerde betonlaşmanın artmasıyla birçok insan artık saksı yerine keçe duvar saksısını tercih etmektedir. Saksılar büyük olduğundan dolayı temizliği de bir hayli zorludur. Saksıların aksine keçe duvar saksısı pratik kurulması ve kolay bir şekilde temizlenmesi ile bilinir. Keçe duvar saksılarını temizlemek için 3 türlü yöntem vardır.

Akla gelebilecek ve kullanabilecek en basit yol makineye atmaktır. Keçe hassas bir kumaş olduğundan dolayı makine ile yıkanırken de dikkat edilmesi gerekilen bazı şeyler vardır. İlk olarak yıkayacağınız makinenizi soğuk su ile başlatın. Yumuşak bir döngüde devam etmesini sağlayın. Başlarda makinenin keçe için yeterli su aldı mı, almadı mı diye kontrol etmeniz gerekiyor. Yeterli su aldığını düşündüğünüz zaman makineyi kapatıp yıkama işlemini bitirebilirsiniz. Eğer keçenin fazla su almasına izin verirseniz, bir zamandan sonra yıpranmaya ve hasar görmeye başlar. Makineden çıktıktan sonra güneşe koyarak kurumasını bekleyin.

Makine ile yıkamaya göre daha zor ve güvenli olan diğer yol elde yıkamadır. Makineye göre elde yıkamak daha güvenlidir çünkü tüm kontrol sizin elinizdedir. Soğuk su ve az deterjan ile ( deterjan üstünde bulunan lekelerin kolayca gitmesini sağlar ) soğuk suyun içine keçeyi bırakarak, suyun keçeyi emmesini bekleyin.

Keçe duvar saksınızın üstünde zorlu leke yerine basit ve kolay bir şekilde çıkarabilecek bir leke var ise fırçalama yöntemi ile temizleyin. Fırçalama hassas bir işlem olduğundan dolayı keçenin üstünü yavaşça ve nazikçe fırçalayın. Aksi taktirde keçe kalıcı olarak zarar görebilir.

No comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir