Evde hangi sebzeler yetiştirilir?

Bu soru tamamı ile önce mevsim ve şartlar ardından da alan ile alakalıdır.

Normal şartlar da yapılan tarım için büyük alanlar gerekmektedir. Onlarca saksı ve balkon da saksıların size yer bırakmaması gibi sorunlar yaşarsınız fakat bizim ürettiğimiz hobi duvar saksıların da bu sorunlar ile karşılamazsınız. Hobi duvar saksılarımız asılabilir olduğu için duvarınıza asarak kendi sebzenizi yetiştirmeye başyalabilirsiniz.

Şöyle düşünelim 4 m2 bir balkonunuz var bu balkonda sebze üretmek istediğiniz de normal plastik saksı kullanmak zorundasınız ve bu da size balkon da alan bırakmamaktadır.

Ayrıca plastik saksılar da yetişen sebzelerin verimi düşük olmaktadır bizim size sunmuş olduğumuz seçenek de ise balkon duvarlarınızı sağ sol alın veya arka duvar olacak şekilde hobi duvar saksısını asarak kolay sebze yetiştirebilirsiniz.

Sağ tarafta örnek bir çalışmayı görebilirsiniz hobi duvar saksılarımız daki kuş gözü delikleri ile ister duvar ister metal her yere kolayca asıp kullanabilirsiniz peki hangi sebzeleri yetiştirebilirsiniz?

Domates Biber Salatalık Soğan Sarımsak Çilek Karpuz Limon Patlıcan Fasulye ve daha bir çok sebze türünü yetiştirebilirsiniz.

No comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir