Duvar saksısında neler yetiştirilir?

Oldukça kullanışlı ve çok yer kaplamayan duvar saksılarıyla balkonunuzda yada duvarınızda bir çok bitki yetiştirebilir duvarınızını rengarenk bitkilerle süsleyebilirsiniz. Örneğin mine, menekşe, sardunya ,petunya, begonya, kuzukulağı,duvar sarmaşığı gibi çiçeklerin yani sıra, çilek,yeşil soğan, taze nane, fesleğen gibi saçak köklü her türlü bitkiyi yetiştirip kendinize mini bir bahçe tasarlayabilirsiniz.

Çok masraf yapmadan hem şık hemde aynı zamanda yer bakımından kullanışlı hobi köşesine duvar saksılarıyla sahip olmak çok kolay.

Evinizi ne sekilde dizayn ederseniz edin dekorasyonu güzelleştirmek icin uygun tasarımlardan biride duvar saksilaridir.  Yerinizi kısıtlamaz, çok yer kaplamadan balkon, teras veya duvarlarinizda yeşil bitkiler, şukulentler, kaktüsler, renkli çiçekler, ev ağaçları ve hatta, biberiye, kekik, maydanoz gibi yenilebilir otlar bile yetistirerek evlerinize tazelik katabilir yaşam alanlarınızı daha ferah bir atmosfere çevirebilirsiniz. Kendinize dikey bahçe bile yapabilirsiniz.

Duvar saksilari hem ev içinde hem de dış alanlarda kullanmak için oldukça ideal tasarımlara sahipler.
Bahçeli yada müstakil  bir konuta sahip olamayanlar içinde  dekoratif bitki  yada  çiçeklerle ferah yaşam alanları tasarlamak sanıldığı kadar zor degil. Görsel olarakta çok şık  duran duvar saksılarıyla dekorasyonunuzda fark yaratabilirsiniz.

Kendi minik hobi bahçenizi çok yorulmadan yapabilirsiniz.

Emeginizle üretip büyütmenin zevkini,  balkon teras veya duvarinizda ayni zamanda dekoratif olarakta görmenin keyfini sürün. Balkonunuzu renklendirmek için fuşya hercai menekşe zinnia gibi çiçekleride duvar saksılarında kullanabilir kendi özel mekaniniza görsel bir şölen havası verebilirsiniz. Ayrıca bir çok şukulent türüde duvar saksılarında yerleştirildiğinde oldukca hoş bir görünüm veriyor.

Kendi çiçek konseptinizi duvar saksinizla kendiniz yaratın, isterseniz de yenilebilir mini bahçenizin tadını dilediğinizce çıkarın.Yeşilin farklı tonlarını barındıran rengarenk cicekler açan bir bahçenin evinizin duvarında olmasını istemezmisiniz? Duvar saksılarıyla çok fazla birşey yapmanıza gerek kalmasa bile duvarınıza yada balkonunuza istediğiniz şıklığı kolaylikla ortaya çıkartmayı basarabilirsiniz. Duvara asılacak bu tür saksıların içindeki bitkiler ortama ayrı bir güzellik yayar.

Duvarinizda şık kibar bir görünüm elde etmek için daha çok duvar saksısı kullanabilirsiniz.
Balkon dekorasyonu yaparken çiçek kullanmak kadar bu çiçekleri düzenli ve şık bir şekilde göstermek görünüm kazandirmak bazen cok zor olabiliyor duvar saksılarıyla bu düzeni ve sıklığı kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

No comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir