Duvar Saksılarıyla Dekorasyon

Sıkıcı şehirlerin boğucu koyu renginden, apartmanların ve evlerin tek düzeliğinden kaçıp, kendinize ait çiçeklerde donatılmış, huzurlu bir cennet yaratmak istemezmisiniz? Peki bunun icin sadece balkon yada duvarinizi kullanabilirsiniz desek:)

Yeriniz olsun yada olmasin duvar balkon saksıları en büyük yardımcınız olacak. Birbirinden canlı renkleri ile seçtiğiniz en güzel çiçeklerinizi yer kaplamayan sağlıklı ve  hafif duvar saksı ürünümüzle balkonunuzda veya bos olan bir duvarinizda dekor olarak kolayca kullabilirsiniz.
Evinizde çicek yada sebze meyve ekerken,

seçeceğiniz saksı modelleri yetiştireceğiniz bitkinin türüne ve gelişimine uygun olmalı. Bitkinizi dikerken köklerin rahatça yerleşebileceği ebatta bir saksı, bitkinizin daha sağlıklı büyümesini sağlar. Fakat coğunlukla evlerimizde alan darlığından dolayı saksılar büyük yer kaplar ve alan daraltır.
İstediğimiz hayal ettiginiz bahçeyi yapmak icin yerinizi çesitli saksilarla doldurmak yerine, pratik ürünümüzle yer kaplamadan sağlikli bir sekilde yetistirebilirsiniz.
Balkon yada duvarinizda türlü türlü çiçekler, yenilebilir otlar,minik minik sebzeler yetistirebilirsiniz.

Mesela Sarmaşık çiçekler gibi sarıcı bitkiler içinde duvar saksımizi tercih edebilirsiniz. Hem bitkinize daha uygun bir büyüme ortamı sağlamış, hem de yukarıdan aşağı doğru sarkacak rengarenk çiçekler ile evinize şık bir dekor eklemiş olursunuz.

Kaktüsler gibi bakımı kolay asiri sulamaya ihtiyaçları az bitkiler  bile  duvar saksılarimzida sorunsuz biçimde yetiştirilebilir. Dekoratif duvar saksilari sadece bitkinize iyi bakmakla kalmaz, görsel acidanda evinize tasarım unsuru olarak değer katar.
Duvar saksısı ile evinizde ic yada dıstaki duvarlarınızı koyu renkli ve soğuk havasından arındırıp yemyesil bir ferahliğa dönüştürebilirsiniz.Cıvıl cıvıl duvarlara sahip olabilirsiniz.

No comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir